Senovės mąstytojai sakė, kad žmogus gyventi pradeda tada, kai jam parūpsta tokie klausimai: „Kas aš esu? Kokia mano gyvenimo prasmė? Kodėl aš gyvenu?“ Iki tol žmogus gyvena kaip rafinuotas gyvulys, kuriam terūpi prasimaitinimas, poilsis, seksas ir saugumas.
Beveik kaip sename anekdote: „Daktare, ar aš gyvensiu? – O kuriam galui?!“ Gyvenimo prasmes ieskojimas aktualus kiekvienam žmogui įvairiausiais gyvenimo tarpsniais.
Dažnai tai sukelia asmenybės krizes, nes žmogus jaučia, kad gyvena bergždžiai. Turime dėti pastangas, kad gyvenimo prasmes ieskojimas būtų ir malonus, ir efektyvus, kad padėtų gerinti gyvenimą ir nesmukdytų.
Todėl pirmiausia, ką mes turime padaryti, – tai užduoti sau šituos klausimus ir dėti visas pastangas, kad rastume į juos atsakymus. Ajurvedoje pasakyta, kad sveikatą garantuoja keturi dalykai. Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija beveik pažodžiui cituoja seniausią ajurvedinį traktatą Sušruta Samhita, apibrėždama sveikatą kaip fizinę, emocinę, psichologinę ir dvasinę gerovę.
Į visus aukščiau minėtus klausimus žmogus turi atsakyti psichologinio aspekto lygyje. Jeigu jis negali to padaryti, tai negali tikėtis sėkmės gyvenime ir būti sveiku bei laimingu. Ir štai šitas lygis laikomas svarbiausiu.
Parašykite komentarą